OIP2

Informujemy, że Twoje dane osobowe osobowe przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania z Inspektorem Osobowych Dane - Panią Beatą Duch-Kosiorek, napisz pod adresem

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo do ich dostępu danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

kartawielkanoc

Nabór

Drodzy rodzice i uczniowie

W sprawie uzgodnień na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi

prosimy o kontakt p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

Szanowni Państwo,

na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki przekazujemy broszury pt.: Dzieci w wirtualnej sieci i Nastolatki w wirtualnym tunelu. Zostały one opracowane przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałai.

Linki do broszury:

Dzieci w wirtualnej sieci

Nastolatki w wirtualnym tunelu

zd sadziMy 1

My też dołączyliśMY do ogólnopolskiej akcji #sadziMY z Prezydentem i posadź własne drzewko! Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy wszyscy z łatwością mogliśMY posadzić własne drzewko.

Lasy Państwowe informują: „Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo, że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju.”

Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjeMY, nie tylko w lesie, ale także na działkach, czy na terenie szkoły.

Akcję oficjalnie zainaugurował w dniu 18 września 2020 r. Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wzięli udział w odnawianiu powierzchni w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017 r.

MY, członkowie Szkolnego Koła LOP, uczniowie klasy 8 b wraz z wychowawczynią i jednocześnie opiekunką Koła, posadziliśMY z Prezydentem RP własne drzewka – 4 sadzonki sosny i 9 sadzonek lipy. Sadzonki otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Ciechanów za pośrednictwem pani Mai Dygul – Nastaszyc, Starszego Specjalisty Służby Leśnej ds. zagospodarowania lasu, jednocześnie rodzica ucznia szkoły. Każdy nadał nazwę posadzonemu, własnemu drzewku - Madzia, Erbrycha, Kamola, Ameldonina, Lipa Kalika, Przemonina, Zagranina, Modlicha, Igoryna, Lipa Mateo, Olisza, Wersow, Małgosia (do tworzeniu nazw wykorzystano m.in. nazwy związane z budową DNA. Czy już wiecie jakie? Tak, to nazwy zasad azotowych: adenina, tymina, cytozyna i guanina!). Posadzone sadzonki zabezpieczyliśMY za pomocą palików oraz siatki i systematycznie podlewaMY.

Wszystkim, którzy posadzili własne drzewko w ramach akcji#sadziMY, życzymy, aby sadzonka się przyjęła i wyrosła na piękne drzewo.

DziękujeMY panu Mirosławowi Nawrockiemu, pracownikowi szkoły, za pomoc i cenne rady podczas sadzenia drzewek.

Jeśli TY chcesz posadzić własne drzewko, jeszcze masz czas. Jesień to dobra pora roku na sadzenie! Możesz skorzystać z ulotki „Jak posadzić swoje drzewko”.

ZachęcaMY do obejrzenia filmu: “sadziMY z prezydentem”

Foto: Oliwia Lemanowicz

Tekst: Małgorzata Nowakowska – opiekun SK LOP