logo_bip.gif

OIP2

chor banner

 

 

Odwiedziło nas już:

3439019
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
115
1658
5259
32074
3439019

Logowanie

Szukaj na stronie

Informujemy, że Twoje dane osobowe osobowe przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania z Inspektorem Osobowych Dane - Panią Beatą Duch-Kosiorek, napisz pod adresem

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo do ich dostępu danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne. 

 


Drodzy rodzice i uczniowie

W sprawie uzgodnień na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi

prosimy o kontakt p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

Dyrekcja Szkoły

 


Szanowni Państwo,

na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki przekazujemy broszury pt.: Dzieci w wirtualnej sieci i Nastolatki w wirtualnym tunelu. Zostały one opracowane przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałai.

Linki do broszury:

Dzieci w wirtualnej sieci

Nastolatki w wirtualnym tunelu

zobacz nasze wiadomości22

   19 czerwca br. odbył się XIV Gimnazjalny Bieg na Orientację (GBnO) pod hasłem „W kierunku Natury”. GBnO to aktywna forma wypoczynku, którą propagujemy w szkole od lat. W tym roku, najpierw uczestnicy imprezy musieli pokonać trzykilometrową pętle, wytyczoną w oparciu o trasę biegową Lasów Państwowych, która zaczynała się i kończyła w szkółce leśnej Nadleśnictwa Płońsk w Kucharach Królewskich. Trasa prowadziła przez Nadwkrzański Obszar Chronionego Krajobrazu,  po płaskim terenie. Podczas biegu, na punktach kontrolnych, należało rozwiązać krzyżówkę przyrodniczą, czy odegrać scenkę rodzajową. Następnie trzeba było pokonać trasę wytyczoną w oparciu o Zielone Punkty Kontrolne (ZPK) na terenie szkółki leśnej. ZPK są oryginalną polską koncepcją do uprawiania orienteeringu.

Poszukiwanie w kilkuosobowych grupach (od 2do 5), za dnia, przy - na szczęście - słonecznej pogodzie, umieszczonych na stałe punktów kontrolnych, odbywało się na bazie specjalistycznej mapy, w skali 1:2 000, w formie rywalizacji sportowej. Tempo pokonania trasy było dowolne, uzależnione od możliwości fizycznych uczestników. Wyboru drogi pomiędzy punktami dokonywali sami zawodnicy. Punkty kontrolne zlokalizowane były w charakterystycznych miejscach, np. mostek, róg wiaty.

   Ale zanim amatorzy imprez na orientację wyruszyli na trasę Biegu, pod przewodnictwem leśniczego Piotra Borowskiego zwiedzili Izbę leśną. Potem, w wiacie, odbyła się odprawa techniczna grup biorących udział w GBnO. Na starcie stawiło się 10. zespołów. Drużyny startowały wg wieku,
na początku najmłodsi, czyli uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 7, potem uczniowie klas I, II i III Gimnazjum. Mapę i kartę kontrolną (startową) udostępniano tuż przed biegiem. Papierowa karta startowa służyła do potwierdzania obecności na Zielonym Punkcie Kontrolnym. Uczestnicy ćwiczyli nie tylko ciało, ale też umysł, bowiem na niektórych punktach musieli wykonać zadania, np. resuscytację krążeniowo-oddechową czy sfotografować i podać nazwy gatunków roślin w ogrodzie dendrologicznym, pochodzących z: Japonii, Korei i Chin. Po biegu, by zregenerować siły, każdy mógł posilić się pyszną kiełbaską z grilla.

   Bieg na najwyższym miejscu podium ukończyła drużyna z klasy II ai, w składzie: Daria Dzilińska, Natalka Wudarska, Kasia Janicka, Damian Borczak i Jasiek Nowakowski. I to ona otrzymała puchar przechodni Dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół na 2, pani Aldony Krzywickiej. Na drugim miejscu uplasował się zespół z klasy I ai w składzie: Kasia Burszewska, Dominika Podlaska, Natalia Zabielska, Kacper Zagrodzki i Mateusz Żukowski, a na trzecim uczniowie klasy II d – Alicja Laskowska, Lena Bielas, Maria Olszewska, Damian Biliński i Adam Jaworowski. Wszyscy uczestnicy Biegu otrzymali nagrody rzeczowe lub upominki ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie, Krzysztofa i Marcina Ostromeckach – Intur w Ciechanowie, Bank Spółdzielczy w Płońsku, Urząd Miasta Ciechanów, Nadleśnictwo Płońsk i Oddział Rejonowy PCK w Ciechnowie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zapału i wytrwałości. Mamy nadzieję, że kontakt z naturą, dał ogromną satysfakcję każdemu, kto zdecydował się podjąć to wyzwanie.

   Dziękujemy za wspólną zabawę, czekamy na Bieg w następnym roku, już jednak pod nieco zmienioną nazwą.

Komitet organizacyjny Biegu: Małgorzata Nowakowska – opiekunka SK LOP, Natalia Ogonowska i ks. Tomasz Dec – opiekunowie szkolnego koła turystyczno-krajobrazowego, Katarzyna Palińska, Katarzyna Pichola-Kwiatkowska, Kamila Radecka i Mariola Szcząchor – opiekunki Koła Wolontariatu
i SK PCK.

                                                                               Z ochroniarskim i turystycznym pozdrowieniem

                                                                                   Małgorzata Nowakowska – kierownik Biegu

 

Zobacz galerię zdjęć