logo_bip.gif

chor banner

Logowanie

Odwiedziło nas już:

668522
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
1088
1947
11194
29795
668522

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.   

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

  

 

 Drodzy rodzice i uczniowie!

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami budowlanymi na terenie posesji naszej szkoły plac zabaw zostaje wyłączony z użytkowania do odwołania.

Dyrekcja Szkoły

zobacz nasze wiadomości22

W ramach projektu „Muzeum spotyka…” odbyły się dwa zajęcia edukacyjne w naszej szkole, podczas których uczniowie przygotowywali się do wizyty w Łazienkach Królewskich.  Ostatnie spotkanie z wolontariuszkami miało miejsce 12 grudnia bieżącego roku. Uczniowie klasy IVa oraz dwie uczennice z klasy Vc rozpoczęli swoją wędrówkę po tym urokliwym miejscu, od spaceru edukacyjnego wśród zimowo – jesiennej szaty parku, Amfiteatru i jego całego bogactwa zwierząt. To te wielobarwne kaczki, oswojone gołębie i wiewiórki oraz dumne pawie, wywoływały uśmiechy na twarzach dzieci. Po spacerze w blasku przedzierających się promieni słonecznych, dzieci udały się do Starej Kordegardy na poczęstunek.

Tam też w czterech grupach, z wykonanymi podczas drugiego spotkania postaciami w pięknych kostiumach, przystąpili do prób przed występem na „wielkiej scenie”. Każda postać miała przydzielone role i starała się jak najlepiej sprostać wymaganiom scenariusza. Po pełnych emocji przygotowaniach, „aktorzy” udali się do Starej Oranżerii, w której podziwiali Królewską Galerię Rzeźby z gipsowymi kopiami najsłynniejszych rzeźb starożytnego świata oraz Teatr Królewski, jeden z nielicznych w Europie oryginalnych XVIII-wiecznych teatrów dworskich. Tam ku swojemu zaskoczeniu spotkali dyrektora Teatru Franciszka Ryksa, który odczytawszy listy, poznał naszych „siódemkowych” aktorów. Po zapoznaniu nastąpił punkt kulminacyjny tych trzech spotkań, czyli występ na scenie. Dzieci wczuły się w powierzone im role i przedstawiły bardzo współczesną sztukę, która wywołała wśród zgromadzonych uśmiech na twarzach. Aktorzy zostali nagrodzeni brawami. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy upominek: dyplom uczestnictwa, układankę edukacyjną „Przemiany” oraz mapę Łazienek.

Po tych niecodziennych warsztatach uczniowie udali się do Hangaru 646 na godzinne szaleństwo na trampolinach. To był pełen wrażeń wyjazd.

Projekt "Muzeum spotyka…" zrealizowany przez Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Partnerzy: Fundacja SYNAPSIS, Mazowieckie Samorządowe Centrum Szkolenia Nauczycieli.

Zdjęcia i film w muzeum robił Paweł Czarnecki, a zdjęcia na wyjeździe robiła Kamila Szuba.

 

 Zapraszam także do objerzenia filmu podsumowującego wizyty w Łazienkach:

http://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/wideo

 

Zobacz galerię zdjęć