OIP2

31986

Informujemy, że Twoje dane osobowe osobowe przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania z Inspektorem Osobowych Dane - Panią Beatą Duch-Kosiorek, napisz pod adresem

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo do ich dostępu danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

Drodzy rodzice i uczniowie

W sprawie uzgodnień na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi

prosimy o kontakt p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

Szanowni Państwo,

na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki przekazujemy broszury pt.: Dzieci w wirtualnej sieci i Nastolatki w wirtualnym tunelu. Zostały one opracowane przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałai.

Linki do broszury:

Dzieci w wirtualnej sieci

Nastolatki w wirtualnym tunelu

23 września 2022 r., czyli pierwszy dzień astronomicznej i jednocześnie kalendarzowej jesieni, 13. wolontariuszy Szkolnych Kół LOP i PCK z klas 8 ai, 8 b, 8 d i  8 ei wraz ze swoimi opiekunkami Małgorzatą Nowakowską i Kamilą Radecką, spędziło na wycieczce rowerowej. Impreza ta jest cyklicznym wydarzeniem wnaszej szkole. Odbywa się w ramach obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu, który obchodzony jest 22 września.

Dzień ten zakończył 21. edycję Europejskiego Tygodnia Mobilności, odbywającego się ph. Mix & Move! = Przesiadaj się i jedź! Tematem tegorocznej kampanii ETM były „Lepsze połączenia”.Hasło miało na celu podkreślenie i wspieranie relacji między ludźmi i miejscami, co zapewnia m.in. transport publiczny.

Wolontariusze, przesiedli się z samochodów osobowych swoich najbliższych - na rowery. Dało im to możliwość lepszego poznania się, wsparcia, pomocy, a także integracji. Prognozy pogody potwierdziły się – było ciepło, słonecznie, bezwietrznie, wręcz idealnie.

Trasa eskapady wiodła sprzed budynku szkoły przez Gąski, Rutki Marszewice, Nową Wieś do Leśniczówki w Sulerzyżu i z powrotem. Współorganizatorem wycieczki było Nadleśnictwo Ciechanów. Pan Jacek Petrykowski leśniczy Leśnictwa Rydzewo i Pani Marta Chmielewska podleśniczy tegoż Leśnictwa zorganizowali terenową akcję sprzątania w ramach akcji Lasów Państwowych - „sprzątaMY” i „Zabierz 5 z lasu”. Cykliści, z ogromnym zaangażowaniem, uprzątnęli skraj lasu wzdłuż trasy przejazdu od Rutek Begny do szkółki leśnej w Sulerzyżu. Zwieńczeniem przejażdżki było ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz gry i zabawy na terenie Leśniczówki Rydzewo. Droga powrotna minęła w mgnieniu oka. Do mety wycieczkowicze dotarli nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu Koła promowały bezpłatne przejazdy komunikacją miejską i godzinną jazdę rowerami miejskimi w Ciechanowie oraz podróże pociągami Kolei Mazowieckich.

W dalszym ciągu, ciesząc się z dobrej pogody, zachęcamy szkolną społeczność do korzystania z alternatywnych (bezemisyjnych lub niskoemisyjnych) środków lokomocji - rowerów, w tym rowerów miejskich, hulajnóg, komunikacji miejskiej ZKM albo docieranie do szkoły, pracy, pieszo, zachowując przy tym wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa. A to wszystko, dla własnego zdrowia i czystego środowiska naturalnego.

Dziękujemy Panu Jackowi i Pani Marcie za gościnę i pomoc w zorganizowaniu wycieczki. Pan Jacek Petrykowski - gospodarz Leśnictwa Rydzewo, pochwalił grupę za ogromną aktywność w akcji sprzątania oraz za bardzo dobre zachowanie podczas całej imprezy, i zaprosił nas na kolejne spotkanie przy ognisku. Dziękujemy bardzo, i do zobaczenia!

Jesteśmy dumni z Naszych wolontariuszy, którym serdecznie dziękujemy za wspaniałą postawę, zapał i zaangażowanie.

Uczestników wycieczki rowerowej oraz wszystkich, którzy przemierzają wiele kilometrów na rowerach, prosimy o udział w akcji „Rower pomaga zwierzętom” organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka z Bielska Białej. Wystarczy dołączyć do Klubu „Rower Pomaga zwierzętom” w aplikacji Strava, wpisanie przejechanych kilometrów na stronie www.rowerpomaga.pl cel - Rower Pomaga zwierzętom z Przystani Ocalenie. Z góry, w imieniu zwierzaków – dziękujemy!

Foto: Kamila Radecka – opiekunka SK PCK

Fotorelacja na facebooku SP nr 7 w Ciechanowie